Dentysta Poznań

Poznań dentysta

Bycie dentystą to rzecz trudna i odpowiedzialna. Ten zawód, choć uchodzi za bardzo dochodowy, jest jednak niezwykle wymagający. Oprócz pewnej ręki i stalowych nerwów wykazać się trzeba ponadprzeciętną zdolnością do zapamiętywania nazw oraz sposób leczenia. Do tego jeszcze dochodzi konieczność długich i ciężkich studiów.

Tytuł lekarza dentysty w Polsce można uzyskać po pięcioletnich studiach odbytych na kierunku lekarsko-dentystycznym. Następnie należy odbyć roczny staż podyplomowy i stać Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Państwowy, aby otrzymać prawo do wykonywania zawodu. Potem można leczyć schorzenia zębów, jamy ustnej i obszaru twarzoczaszki.

Stomatologia jako dziedzina nauki narodziła się prawdopodobnie około dziewięciu tysięcy lat temu. Świadczą o tym znalezione ślady borowania w zębach czaszek naszych przodków. Tego rodzaju ślady zostały odnalezione w Pakistanie, w miejscowości Mehrgarh.

Zawód stomatologa w Polsce łączy się niekiedy z szeregiem swoistych wierzeń i przesądów, które swoje zakorzenienie mają w dosyć nieprzyjemnej dla pacjenta formie leczenia. Choć nowoczesne środki medyczne są w stanie całkowicie wyeliminować ból z procesu usprawniania sytuacji w uzębieniu, to jednak sama świadomość mechanicznej ingerencji w jednolitość ludzkiego ciała bardzo często powoduje ogromny stres – niespotykany w innych dziedzinach medycyny.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.